"Żłobek "Po sąsiedzku" - nasza oferta!

„Żłobki po sąsiedzku” to sieć prywatnych żłobków znajdujących się we Wrocławiu i okolicach. To placówki, które powstały z myślą o wspieraniu rodziców powracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka. Naszą misją jest stworzenie bezpiecznych, domowych warunków opieki oraz wsparcie Maluchów na każdym etapie rozwoju.

 Opiekujemy się dziećmi w wieku od 1-ego do 3-ego roku życia, uwzględniając potrzeby związane z różnym poziomem rozwoju Maluchów. Kameralne grupy oraz odpowiednia liczba opiekunek/opiekunów  zapewniają komfort i indywidualne podejście do każdego z naszych podopiecznych. Ważny jest dla nas stały kontakt z Rodzicami, bieżące informowanie na temat zachowania, sukcesów i osiągnięć Dzieci.  Mamy świadomość, że jako placówka mamy swój udział, wkład w wychowanie na wczesnym etapie rozwoju, dlatego staramy się to robić jak najlepiej. 

Główny cel

Priorytetem  jest dla nas dobro dziecka, jego prawidłowy rozwój, bezpieczeństwo, a przede wszystkim szczęście, radość i możliwość jej swobodnego wyrażania. W naszych placówkach dzieci uczą się przez zabawę – takie podejście wspomaga rozwój psychofizyczny, uczy kreatywności i wyrażenia emocji. Poprzez zajęcia prowadzone przez naszą kadrę jak również te, dodatkowe wspieramy prawidłowy rozwój emocjonalny, poznawczy i fizyczny  Dziecka.  Nasze opiekunki/opiekunowie dbają o codzienną aktywność dzieci zapewniając im poczucie bezpieczeństwa i dobre samopoczucie, otaczając je ciepłem i troską.

Uczymy Dzieci zasad zabawy zespołowej, dzielenia się zabawkami oraz przebywania w grupie. Doskonale wiemy, że zabawa rozwija osobowość malucha, wpływa na rozwój mowy oraz uczy radzenia sobie z trudnościami.

Plan dnia

W każdej z placówek dbamy o to, żeby Dzieci przebywały jak najwięcej na dworze, spacerując, korzystając z placów zabaw jakimi dysponujemy. Wiemy jak ważne jest świeże powietrze i możliwość spontanicznego wyhasania się na trawie 😉

Godziny Aktywności
7:00 - 9:00
przychodzenie dzieci do żłobka/czas wolny/ swobodne zabawy
9:00 - 9:30
śniadanie
9:30 - 10:00
czynności pielęgnacyjne
10:00 - 11:30
zajęcia edukacyjno - rozwojowe/spacer/zajęcia dodatkowe
10:30 - 11:30
drugie śniadanie - owoce
11:30- 12:00
czynności pielęgnacyjne/zupa
12:00 - 14:00
drzemka
14:00 - 14:30
obiad, II danie
14:30 - 15:00
czynności pielęgnacyjne
15:00-15:30
podwieczorek
15:30-17:00
rozchodzenie się dzieci do domu, czas wolny, wspólne zabawy, czytanki
wyżywienie w żłobku po sąsiedzku

Wyżywienie

We wszystkich żłobkach współpracujemy ze sprawdzoną i zaufaną firmą cateringową „Werandą Smaków”, która od lat specjalizuje się w żywieniu najmłodszych, uwzględniając różne potrzeby i diety.